Ochranné prostředky – pozor na kvalitu!

Nenechte se napálit a hlídejte si kvalitu. Na trhu je mnoho výrobků a ani pro odborníka není jednoduché posoudit funkčnost a kvalitu jednotlivých produktů. Připravili jsme pro Vás průvodce základními pojmy a věříme, že Vám pomůže v základní orientaci.

Rouška versus respirátor?

Rouška poskytuje důležitou ochranu před šířením viru do okolí. Chrání především vaše okolí a méně svého nositele. Ministerstvo zdravotnictví ČR v souvislosti s výskytem nové mutace viru COVID-19 na našem území doporučuje zvýšit ochranná opatření a přejít na používání částicového respirátoru minimálně třídy FFP2 i u široké veřejnosti.


Co znamená označení částicový respirátor třídy FFP2?

Respirátor třídy FFP2 filtruje nejméně 94 % vzdušných částic. Na trhu existují respirátory s označením FFP1, FFP2, FFP3. Jedná se o mezinárodně uznávané značení, které vyjadřuje míru filtrace. FFP2 je tedy zlatá střední cesta.


Nakupujte pouze funkční výrobky. Jak je poznat?


Respirátory.


Nabízíme částicové respirátory FFP2 a FFP3, v několika variantách a provedení s a bez ventilku. Částicový respirátor bez ventilku poskytuje ochranu svému uživateli (filtrace při nádechu), stejně tak jako jeho okolí (filtrace při výdechu). Částicový respirátor s ventilkem pak zajišťuje ochranu pro uživatele (filtrace při nádechu) nikoli pro okolí. Nabízí navíc zvýšený komfort díky tomu, že ventilek umožňuje rychlejší odvod vlhkého zahřátého vzduchu. Verzi s ventilkem doporučujeme pro starší osoby a pro ty z vás, kdo mají obtíže s dýcháním.


Proč přejít na vyšší ochranu v podobě respirátoru FFP2 nebo FFP3?

Jak zacházet s respirátorem?


Stáhněte si svého průvodce ZDE.


#r4future #respirátory #kvalita #ochrannéprostředky

20 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše