• mholub5

5 kroků ke zhodnocení funkčnosti respirátoru

Plýtvání nebo ochrana?


Také jste unaveni soustavnou mediální, marketingovou a příkazovou masáží, týkající se ochrany zdraví v covidové éře? Jak moc jste přesvědčeni o její přesnosti a srozumitelnosti? Může se to zdát jako nošení dříví do lesa, nicméně naše zkušenosti ukazují, že je nezbytné nadále připomínat základní fakta, týkající se problematiky ochrany zdraví a prevence infekcí. Respirátory jsou jen jedním z nástrojů při snižování rizika a prevence šíření infekcí, přesto akcentovaným.


Obava z nákazy přispěla ke skutečně skokovému zvýšení povědomí o problematice. U široké veřejnosti, a ruku na srdce, také u profesionálů – jak uživatelů, tak nových výrobců. Příval informací začal v dubnu 2020. Vyznat se v nich a třídit na relevantní a zavádějící, není snadný úkol.


A právě proto vznikl tento jednoduchý průvodce pro výběr respirátoru, který s vámi sdílíme. Snad vám pomůže k snazšímu výběru prostředků, které vám dopřejí potřebný stupeň ochrany i komfortu. Věříme, že vám také přinese více klidu na duši, že vynaložené prostředky byly investované nejlepším možným způsobem. Již nejsme v situaci, která by vyžadovala kompromisní „hurá“ řešení.Nemáme ambice suplovat státní autority. Stavíme na zkušenostech z oblasti prevence infekcí a osobních ochranných prostředků, které sahají do roku 2003. Prošli jsme praxí u světového lídra ve vývoji a výrobě OOP. Takového, od kterého lze právě v těchto dnech dále čerpat inspiraci. V odborné i v etické rovině. Zkušenost je bohužel nezřídka v rozporu s tím, co lze v praxi vidět, slyšet a číst. Mnohem dříve, než tu byl Covid-19 jsme školili a pomáhali s ochranou například proti TBC, multirezistentním baktériím, nebo pracovníkům pracujícím s cytostatiky. Současná situace pro nás z odborného hlediska není ničím novým. Jen podstatně větším, zkresleným přirozeným strachem lidí, desinformacemi a dost možná i chytře zneužívaným.


Martin Holub & Daniel Galandr

spoluzakladatelé r4future


#prodejrespirátorů #kvalita #průvodce #covid #osobniochrana #prevencešířeníinfekcí

74 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše